Головна
cv/contacts
@facebook

Енциклопедія мозку
Публікації

Анатомія та фізіологія нервової системи

Головний мозок залишається найменш вивченою і найбільш загадковою частиною нашого організму. Саме він відповідає за сприйняття нами довкілля, прогнозування, формування поведінки, а також складні психофізіологічні феномени як пам'ять, емоції, увага, тощо. Мислення, розум, свідомість - все це наслідки роботи цього органу. Розлади в роботі головного мозку спричиняють численний ряд неврологічних та психічних розладів - від судом і галюцинацій до втрати людиною особистості. Не дивно, що увага дослідників була прикута до нервової системи з давніх часів, а на даний момент нейробіологія є однією з найбільш активних галузей біології.
В той же час, вітчизняні шкільні підручники тапосібники містять дуже стислий, а місцями і помилковий набір відомостей про будову і функціонування нервової системи. Мета даного розділу - допомога учням та вчителям при вивченні відповідного розділу курсу "Біологія людини", а також полегшення підготовки до регіонального конкурсу з нейронаук Brain Bee.


розділ 1: історія дослідження мозку

розділ 2: будова нервової тканини

розділ 3: короткий нарис еволюції нервової системи

розділ 4: будова спинного мозку

розділ 5: стовбур головного мозку

розділ 6: мозочок

розділ 7: проміжний мозок

розділ 8: основні структури кінцевого мозку

розділ 9: основні зв'язки кінцевого мозку

Зауваження: дані матеріали носять скоріше демонстраційний і допоміжний характер, викладення не претендує на повноту висвітлення, а також матеріал, ймовірно, не позбавлений помилок. Якщо у вас є побажання чи зауваження, запрошую писати на book-human@blacknick.info


Український біологічний сайт Українське товариство нейронаук